Rytíři Slavelonu

Autor: Rostislav Szeruda

Obálka: Kateřina Szerudová

Popis:

Jedná se o dobrodružný příběh s pohádkovými prvky určený pro starší děti, mládež i dospělé. Délka je asi 140 normostran. Příběh má dvě části: Spící princ a Dračí princ. V obou se vyskytují typické i netypické pohádkové prvky a situace. Děj je trochu neobvyklý, fantastický a plný zvratů. 

Obrázky: Václav Ráž

Synopse:

Mladý princ Richard si má najít nevěstu a stát se po svém otci králem. Tomu se ale snaží zabránit jeho strýc, který chce dosadit na trůn svého syna. Vymyslí proto plán, jak zbavit prince života. Ten těžce onemocní a upadne do stavu podobného smrti. Jeho duše opustí tělo a on jistou dobu musí existovat jako duch. V tomto stavu musí zachránit princeznu před drakem i sám sebe. Princ se nakonec za pomoci svých přátel uzdraví, ale musí podstoupit zápas se svým strýcem a jeho synem, aby získal své ztracené království zpět.

Druhá část příběhu se odehrává asi o dvacet let později. Hlavní hrdina princ Zdislav nalezne jako kluk ve skalách dračí vejce. Když dospěje, zdá se mu sen, že je drakem, který se vylíhl z tohoto vejce. Ke své hrůze zjistí, že se jeho sen stal skutečností. Ve dne žije jako princ a v noci se probouzí v dračím těle. 

Ukázka z knihy: Spící princ Trailer: Spící princ

Ukázka z knihy: Dračí princ Trailer: Dračí princ

Knihu v tištěné verzi lze koupit například na těchto webových stránkách: Kosmas.cz.

Kniha je v elektronické verzi k dispozici na těchto webových stránkách:

.

Rytíři Slavelonu
Štítky:    

Napsat komentář