Kniha Nový pohled na lidskou duši se snaží o netradiční pohled na otázku, zda existuje lidská duše a pokud ano, jaká je její podstata. Snaží se zjistit, zda jsme jen biologickými stroji existujícími uprostřed nehostinného vesmíru plného neživé hmoty a naše existence je jen náhodnou anomálií, která se již nikdy nemusí opakovat, nebo máme-li v sobě něco, co nám umožňuje překonat omezení fyzické reality a dává našemu životu smysl.

Zkoumání lidského mozku přineslo řadu poznatků o funkci jeho center, ale nepřineslo odpověď na otázku co je to vědomí, nevědomí, co v nás vlastně myslí a kde jsou uloženy naše vzpomínky. Je tedy náš mozek duší samotnou? Jsou naše myšlenky, představy a sny výplodem chemikálií a elektrochemických reakcí nebo existují na zcela jiné bázi?

Je možné, že naše myšlení není založeno na počítačovém zpracování informací o okolním světě, ale že naše psychika spočívá na mnohem elementárnější fyzikální podstatě. Existuje reálná možnost, že se existence lidské psýché odvíjí od procesů, které mají základ v kvantové stavbě tohoto světa. To by znamenalo revoluční změnu v chápání tohoto fenoménu.

Budeme-li předpokládat kvantovou podstatu jevů, odehrávajících se v psychice, dojdeme k závěru, že psýché nelze omezit jen na nějakou malou oblast našeho mozku, ale že musí být vytvářena celým časoprostorem. Vesmír pak zřejmě není pouze hromadou neživé hmoty, ale spíše samou podstatou inteligentního bytí.

Aktuálně je možno knihu zakoupit v knihkupectví (zde), elektronicky (např. zde) nebo skrze tuto webovou stránku (zde). Tuto knihu si můžete stáhnout také zdarma v pdf verzi (bez textových korektur) kliknutím na obrázek níže nebo text pod ním a teprve následně se rozhodnout zda mne podpoříte zakoupením tištěné verze nebo příspěvkem (zde).  Pamatujte ale, že i pdf verze je chráněná autorským právem

Nový pohled na lidskou duši a vědomí

Nový pohled na lidskou duši a vědomí

1 komentář u „Nový pohled na lidskou duši a vědomí

  • 3.12.2018 (23:55)
    Trvalý odkaz

    Kniha vypadá slibně, jsem natěšen;)

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *