Zkoumání lidského mozku přineslo řadu poznatků o funkci jeho center, ale nepřineslo odpověď na otázku, co je to vědomí, nevědomí, co v nás vlastně myslí a kde jsou uloženy vzpomínky. Je tedy náš mozek duší samotnou? Jsou naše myšlenky, představy a sny výplodem chemikálií a elektrochemických reakcí, nebo existují na zcela jiné bázi?

Je možné, že naše myšlení není založeno na počítačovém zpracování informací o okolním světě, ale že naše psychika spočívá na mnohem elementárnější fyzikální podstatě. Existuje reálná možnost, že se existence lidské psýché odvíjí od procesů, které mají základ v kvantové stavbě tohoto světa. To by znamenalo revoluční změnu v chápání tohoto fenoménu.

Kniha už je, bohužel, vyprodána. Tuto knihu si ale můžete stáhnout zdarma v pdf verzi (bez textových korektur) kliknutím na obrázek níže nebo text pod ním a teprve následně se rozhodnout zda mne podpoříte zakoupením tištěné verze nějaké jiné knihy nebo příspěvkem (zde).  Pamatujte ale, že i pdf verze je chráněná autorským právem.

Kvantová duše

Kvantová duše
Štítky:

Napsat komentář